Opencart Modül Kurulumu

Yazar OpencartUzman 21/02/2060 2 Yorumlar Opencart Tema Kurulum Dokümanları,Opencart Modül Kurulum Dokümanları,

OpencartUzmandan alacağınız modülleri çok basit birkaç adım ile kendi sitenize kurup çalıştırabilirsiniz.

Bunun için ihtiyacınız olan tek şey filezilla gibi bir dosya transfer programıdır.

Vqmod eklentilerde modülün dosyalarını sitenize yüklemeniz yeterlidir. Öncelikle dikkat etmeniz gereken konu sitenizde vqmod un kurulu olmasıdır. Bunun için öncelikle şu yazıya göz atabilirsiniz; vqmod kurulumu nasıl yapılır >>

Filezilla ile sitenize bağlandığınızda aşağıdaki gibi bir görüntü ile karşılaşırsınız, dikkat edilmesi gereken ve yapılacak işlemler şu şekildedir;

1- Sitenizin dosyaları public_html dizinindedir. Modülün dosyalarını doğru yere yüklediğinizden emin olun.

2- Modülün dosyaları admin, catalog, vqmod, image vb klasörler şeklindedir. Satın aldığınız modülün ismi klasör ismi olarak verilmiştir. İçinden çıkacak bu dosyaları public_html dizininin içerisine yükleyin. Dosyaları sürükleyip atarken bir klasörün üzerine bırakmamaya dikkat edin, bu şekilde yaptığınızda dosyalar o klasörün içerisine yüklenir ve hatalı işlem olur. İşaretle gösterildiği gibi her zaman boşluk bir alana sürükleyin.

3- İşlem tamamlandığında tüm dosyaların aktarıldığına emin olun. Aktarılmayanlar kısmında dosya kalması durumunda sağ tık > kuyruğa yeniden ekle dedikten sonra sağ tık > aktarım kuyruğunu yeniden başlat diyerek tüm dosyaların yüklenmesini sağlayın.

Bundan sonraki işlemde bazı modüller eklentiler > modüller menüsünden kur deyip aktif et diyerek çalışır (örnek kampanya modülü), veya bazı modüller doğrudan sitenize uygulanmış olur (örnek hızlı üye kayıt).

Bununla birlikte OpencartUzmandan satın aldığınız modüller için ücretsiz kurulum desteği talep edebilirsiniz.

Kurulum desteği yanlızca 1 site için verilir.

VİDEO GÖSTER

Modul Yükleme Yöntemleri ile modulü yokledikten sonra kullanıma hazırlamak için gerekli işlemleri izleyebilirsiniz

Bu video ile opencart sitenize nasıl harici modul yüklendiğini kısa ve kolay bir anlatım ile bulabilirsiniz.

 

2 Yorumlar

Koray Güleryüz:
14/05/2018, 10:42:08 PM, www.********.com
Yanıtla

Merhabalar, 3.x için Mesafeli Satış Sözleşmesi satın aldım ama bir türlü aktif edemedim. Vqmod klasörünü gereken yere yüklüyorum fakat ödeme sayfasında sartlar ve koşullar linkinde gürünmüyor.acaba nerde yanlış yapıyorum

OpencartUzman:
18/05/2018, 04:49:45 PM

Öncelikle bakmanız gereken yer sisteminizde vqmod 2.6.3 sürümü kurulu olmasıdır. Sorun çözülmediği takdirde OpencartUzman dan destek alabilirsiniz.

şafak öztürk:
31/12/2018, 06:12:02 PM
Yanıtla

merhaba,3.x için Mesafeli Satış Sözleşmesi satın aldım .zip dosyasından __MACOSX ve Mesafeli Satis Sozlesmesi klasörleri çıktı içlerinde .xml dosyaları mevcut bunları nasıl kurabilirim?

OpencartUzman:
08/01/2019, 12:29:57 AM

Modül ismi klasör adı olarak verilmiştir, örneğin sizin yüklemeniz gereken dosyalar "Mesafeli Satış Sözleşmesi" dir. Bu klasörün içindekileri ftp den ana dizine yüklemeniz yeterlidir.

Soru Sor