Opencart MNG Kargo Entegrasyonu

Opencart sitenizin MNG kargo ile entegre olmadığı durumda sipariş takibi manuel olarak işler. Opencartuzman ın opencart kargo takip modülü ile kargoya teslim ettiğiniz ürünün takip numarasını sisteme girer ve hem admin tarafında hem de müşteri tarafında tıklayıp sorgulama yapılan bir link oluşturmuş olursunuz. Teslim edilen siparişleri de mng self servis sayfasından bakıp manuel olarak opencart panelinizden güncellersiniz. Tüm bu işlemler manuel olarak yapılır.

Yüksek adetli sipariş alan sitelerde tüm siparişlerin üzerine adres yazma, kargoya verilen siparişlerin takip numaralarının sisteme girilmesi, teslim edilenlerin durumlarını tamamlandı olarak güncelleme işlemi her gün yüzlerce kez ve hatasız biçimde yapılması neredeyse mümkün değildir. Böyle bir durumda tamamen hatasız ve minimum zamanda bunları sağlayacak olan yöntem kargo entegrasyonudur. 

Opencart MNG Kargo Entegrasyonu Şu Şekilde Çalışır;

Gelen sipariş için MNG Kargonun istediği formatta etiket yazdırılır. MNG Kargonun personeli siparişi teslim alırken bu barkodu okutarak paketi teslim alır.


Opencart panelinden sipariş MNG Kargonun sistemine gönderilir. Mng Kargo şubesi artık siparişleri elle girmek zorunda kalmayacaktır, bu işlem sırasında doğabilecek hatalı girişler ve gönderimler de engellenmiş olur. Teslimat bilgileri MNG nin sistemine yazılmıştır, kargo personeli barkodu okuttuğunda eşleşme sağlanarak online entegrasyon çalışmaya başlar. Sipariş kargo sistemine yazıldığında sipariş durumu kargoya verildi durumuna güncellenir, kargo takip numarası MNG den bekleniyor şeklindedir. Kargo personeli etiketi okutarak paketi teslim alır, şubeye gidip kargo numarası oluşturduğunda siteye otomatik olarak takip numarası gelir. 
Artık hem müşteriler Hesabım > Siparişlerim sayfasından hemde admin siparişler ekranından takip numarasına tıklayarak doğrudan sorgu ekranına erişip siparişin o anki durumunu takip edebilir.
Sipariş teslim edildi durumuna geldiğinde sitedeki durumu da Tamamlandı olarak güncellenir.