Opencart Hepsiburada Ödeme Sayfası Modülü

Yazar Gokhan 22/08/2018 0 Yorumlar Opencart Modül Kurulum Dokümanları,

Eklentiler > Eklentiler > Modüller > OpencarUzman Hepsiburada Ödeme Sayfası Modülünden aktif edebilir ve ayarlarında düzenleme yapabilirsiniz.

Alanlar - Üye Kayıt sayfasından Üye kayıt esnasında görünmesini istediğiniz verileri aktif ya da pasif edebilirsiniz.Aynı zamanda zorunlu alan belirleyebilirsiniz.

Düzenle Sekmesinden Üye hesap bilgilerinizde görünmesini istediğiniz verileri düzenleme imkanı sunar.

 

 

Ödeme / Kargo / Ziyaretçi sekmesinden ödeme sayfasında kargo adresi için istenen verileri ,üye girişi ve misafir sayfasında istenilen verileri aktif/pasif edebilirsiniz.

 

Sıralama ve Doğrulama sekmesinden müşteri verilerini girilecek alanların sırasını belirleyebilirsiniz.İsim ilk sırada iken e-postayı ilk sıraya alabilirsiniz.

Ya da Ödeme sayfasında üye girişi yapacağınız alanda üye girişi yerine misafir ekranını öncelikli gösterebilirsiniz.

 

Onaylama alanından müşteri verilerinde karakter sınırlaması yapabilirsiniz.Örneğin ad alanını 10 kelime ile sınırlandırmanız durumunda ad alanına 10 harfden fazla veri girilemiyecektir.

 

Dil Sekmesinden Ödeme Sayfasında ki alanları Türkçeye çevirebilirsiniz.

Ödeme > Ödeme bu alandan ödeme sayfasında görünmesini istediğiniz verileri ekleyebilir ya da görünümünü ayarlayabilirsiniz.

Ödeme sayfasında kupon görünsün ya da görünmesin ödeme seçimi akordiyon şeklinde görünsün ya da seçmeli görünsün gibi.

Ödeme > Footer sayfasından ödeme sayfasında footerda (Alt kısımda ) görünmesini istediğiniz verileri girebilirsiniz.Kart iconları aktif pasif edebilirsiniz.

Bu sayfadan ödeme metodunu belirleyebilirsiniz.

 

Sosyal Hesaplarla Giriş alanından örneğin facebook ile giriş yapabilirsiniz.Ödeme sayfasında bilgileriniz facebooktan aktarılır.

Facebook bağlan butonu eklemek için sayfanın sonunda ki işlemler uygulanır.

Tasarım ve Özel css js > Tema renklerini kullanarak temanıza uygun ödeme sayfası oluşturabilir.Özel css ve Özel javascript sekmesinden kod yazarak tasarım oluşturabilirsiniz.

Bu alanları kullanabilmek için css ve javascript bilginiz olması gerekmektedir.Kod düzenlemeleri ile ilgili destek verilmemektedir

Export/import sayfasından hepdi burada ödeme sayfası ayarlarınızı başka bir opencart sitesine aktarabilir yada başka bir opencart sitesinden hepsiburada ayarlarınızı içeri alabilirsiniz.

 

Hepsi burada ödeme sayfası modülü sitenizde aşağıda ki gibi görünmektedir.

 

 

ÖDEME SAYFASINDA FACEBOOK BAĞLAN ÖZELLİĞİ

Ziyaretçilerin facebook hesapları ile ödeme sayfasında siteye üye olabilecekleri bir modüldür. Hiçbir form doldurmadan tek tuşla izin vererek üyeliklerini tamamlayabilirler.

E-ticaret siteleri için popüler bir uygulamadır ancak facebook kısıtlı bilgi erişimi sağladığı için faydası da belirli ölçüdedir. Tek tuşla üye ol, kolayca sipariş ver gibi olduğu da söylenemez. Üye olurken isim, soyisim ve mail bilgileri facebooktan çekilerek kayıt oluşturulur, müşteri sipariş aşamasında telefon, adres ve ödeme bilgilerini girerek siparişini tamamlar.

Opencart Facebook bağlan modülünün kurulumu şu şekildedir;

"developers.facebook.com" adresini ziyaret edin,

Facebook Login seçeneği ile devam edin

Yeni bir uygulama oluşturun

Facebook Login i seçin.

Web i seçin

Site adınızı yazıp kaydet deyin.

Setting (Ayarlar) sekmesine gelip ekran görüntüsündeki şekilde site adreslerinizi yazın.

Facebook Login sekmesinden istek gönderilecek adresi ekleyin. Bu "siteadi.com/index.php?route=account/socialconnect" şekindedir

App Review menüsünden uygulamanın yayınlanmasını sağlayın.

Dashboard sekmesinden uygulama kodu ve şifresini alın.

Bu bilgileri opencart panelinizde Eklentiler > Modüller > Hepsiburada ödeme sayfası modulü > sosyal hesaplarla giriş sekmesinden api girerek facebook bağlan butonu aktif edilir.

Facebook Bağlan butonu sitede aşağıdaki gibi görünmektedir.

Soru Sor