Opencart Form Modülü Kullanımı

Yazar OpencartUzman 20/04/2017 0 Yorumlar Opencart Modül Kurulum Dokümanları,

Bu modül ile farklı şekillerde bilgiler içeren formlar hazırlayıp istediğimiz bir sayfaya yerleştirebiliriz.

Modülün detaylı bir admin sayfası mevcuttur. Eklentiler > Modüller > Form Oluşturma menüsünden erişim sağlayabilirsiniz.

Yeni bir form oluştur dedikten sonra aşağıdaki 1. adımda formun genel ayarlarını belirtin. Buradaki birçok ayar hazır biçimde gelir, aynı zamanda doğrudan düzenleme de yapabilirsiniz. Formun başlığı, başlığın altındaki kısa mesaj ve altındaki mesaj alanları da yönetilebilir.

Ekran görüntülerine bakarak örnek formda hangi mesajın nerede görüneceğini öğrenebilirsiniz.

2. Adımda oluşturacağımız forma çeşitli alanlar eklemesinin örneğini yaptık. Alan türü seçimi, başlık, yazı, ve cevapların nerelerde görüneceğini bu adım ve en son adımdaki form ile karşılaştırarak görebilirsiniz.

Önemli Not: Mutlaka sıra numarası veriniz.

 

Formu dolduran müşteriye ve site sahibine gönderilen epostaların ayarlamaları aşağıdaki şekilde gösterilmiştir. Doğrudan düzenleyerek ve çeşitli parametreleri kullanarak gönderilen mesajların başlıklarını ve içeriklerini yönetebilirsiniz.

 

Son adımda bu formu sadece bayiler görebilsin, sadece TL fiyat veya Türkçe ile ziyaret edenler görsün gibi kısıtlamalar yönetilebilir.

Form oluşturulduktan sonra Tasarım > Bölümler menüsünden istediğimiz sayfaya yerleşimini sağlayabiliriz. Bu örneğimizde ürün sayfasının alt kısmına yerleştirdik.

Oluşturulan form ürünü inceleyen müşteriye, o ürünün alt kısmında göründü.

Soru Sor