Opencart Önbellek Ayarlarını Aktif Etme

Yazar Gokhan 25/02/2019 0 Yorumlar Opencart Tema Kurulum Dokümanları,

Bu video ile OpencartUzman paketinizde yer alan yerleşik ve üçüncü parti araçları kullanarak site hızınını en yükseğe nasıl çıkartacağınızı öğrenebilirsiniz.

Bu ayarlar aktif edildiğinde sitenizin sayfaları önbelleğe alınmış hazır sorgular şeklinde çok daha hızlı biçimde görüntülenir ancak adminden yapılan değişikler siteye anlık yansımaz, bu yüzden site düzenlemeleriniz bittikten sonra aktif etmeniz önerilir.

1- Opencart dosyalarının önbelleğe alınmış kopyaları üzerinden daha hızlı işlem görmesi için aktif edilmelidir.

2- Seçtiğiniz tema opencartta kullanılabilen performansı en yüksek temalardan bir tanesidir. Js ve Css optimizasyonunu tema üzerinden aktif edebilirsiniz.

3- Sitenizde kullandığınız çok seviyeli, üst veya yan menüler her sayfa açılışında veritabanına yük getiren sorgular oluşturur ve site hızını ciddi etkiler. Önbelleğe alınmış html görünümlü menüler site hızınıza katkısı çok büyüktür.

4- Son olarak performans modülünü aktif edip önerdiğimiz ayarları uygula demeniz dosya, küçülltme, sıkıştırma, birleştirme, sayfa-veritabanı-tarayıc önbellekleme gibi bilinen birçok optimizasyonu aktif ederek site performanısnızı en üst düzeye çıkartır.

Soru Sor