Opencart Whatsapp Sipariş Modülü Kullanımı

Yazar OpencartUzman 19/06/2017 1 Yorumlar Opencart Modül Kurulum Dokümanları,

Opencart sitenizde bir ürünü ziyaret eden müşterinin, beğendiği ürünü tek tuşla whatsapp üzerinden sipariş vermesini sağlayan modüldür. Modül ürün sayfasına bir buton ekler, müşteri bu butona tıkladığında whatsapp uygulaması açılır ve içerisinde ziyaret ettiği ürünün ismi ve bu ürünü sipariş vermek istiyorum gibi bir not görünür. 

Modül vqmod dosyası ve image dosyasından oluşur. Modülün yayınlanan sürümünde ürün sayfası için bir adet gif hazırlanmıştır. Bu halini kullanabilir, dilerseniz başka bir görsel ile değiştirebilirsiniz. 

vqmod/xml/whatsapp-siparis.xml dosyasını düzenle diyerek buradaki 05320576586 numarasını değiştirin ve kaydettikten sonra dosyaları ftp ana dizinine yükleyin. Müşteriler bu dosyada yazan telefon numarasına whatsapptan siparişlerini göndereceklerdir.

Sadece telefon numarasını, doğru şekilde düzenlediğinizden emin olun.

Orjinal dosyayı yedeklemeyi unutmayın.

 

1 Yorumlar

Ali Karakaş:
26/05/2018, 12:12:09 PM, ***********.com
Yanıtla

WhatsApp modülü Safari, Chrome-masaüstü tarayıcılarda doğrudan WhatsApp uygulamasında girilen numarayla mesajlaşma kısmınımı açıyor? Örnek site yazarmısınız?

OpencartUzman:
04/06/2018, 12:44:40 AM

Müşteriler sitenize girdiğinde ürün sayfasında whatsapp ile sipariş ver butonu görür. Bu butona tıklayarak doğrudan whatsapp uygulamasını açar ve numaranızı kaydetmeden size ürünün siparişini geçer. Örnek incelemek için demoya bakabilirsiniz -->> https://www.opencartuzman.com/demo

Soru Sor